Senior residence Vyšné Ružbachy

 

Zariadenia sociálnych služieb Senior residence poskytuje klientom pocit bezpečia, komfortu, je pre nich útočiskom a miestom, kde sa cítia príjemne. Zariadenie poskytuje svojim klientom moderné ubytovanie s rodinnou atmosférou vo veľkoryso riešených priestoroch, ktoré sú prispôsobené potrebám seniorov.

Ubytovanie reflektuje na požiadavky a zdravotný stav klientov, ktorým poskytujeme komplexné služby.

Izby sú zariadené príjemne a útulne s ohľadom na súkromie klienta. Medzi štandardné vybavenie izieb patrí:

  • vlastné sociálne zariadenie s toaletou, bezbariérovým sprchovým kútom príp. vaňou, umývadlom a zrkadlom (s výnimkou izieb určených pre úplne imobilných klientov),
  • nábytkové vybavenie izby – mechanicky polohovacia posteľ, kvalitný zdravotný matrac, pri vážnom zdravotnom stave antidekubitný matrac zabezpečený certifikátom kvality), šatníková skriňa, písací stolík, nočný stolík, kreslo, odkladacia polica na potraviny, alebo porcelán,
  • technické vybavenie izby – televízor s káblovou televíziou a rádiom,  chladničkatelefón s vlastnou klapkou,  internetové pripojenie,
  • nemocničný informačný systém slúžiaci na privolanie odborného personálu v prípade potreby klienta, aktívny celých 24 hodín,
  • posteľné prádlo, uteráky a osušky,
  • terasa resp. balkón (s výnimkou izieb pre úplne imobilných klientov a klientov v Špecializovanom zariadení, pre ktorých je k dispozícii veľká záhrada).

Pre úplne imobilných klientov sú k dispozícii veľké bezbariérové asistované kúpeľne, kde  sa hygiena vykonáva komfortne a dôstojne za pomoci zdravotníckych pomôcok a asistencie opatrovateliek. 

Poskytované služby

Ubytov

Celodenné ubytovanie

Dvojlôžkové izby so samostatnou kúpeľňou a WC. Každá izba na prízemí má samostatný východ na vonkajšiu terasu, resp. na vnútornú spoločnú chodbu. Všetky izby aj kúpeľne sú plne vybavené. Spoločné priestory nemajú nemocničný, ale skôr komunitno-rodinný charakter. Všetky priestory sú denne čistené a upratované.

Stravovanie

Stravovanie 5x denne

Strava sa podáva 5 x denne v priestoroch jedálne, resp. na izbe klienta. Strava je upravenú podľa aktuálneho zdravotného stavu klienta, podľa potreby sa podáva pod dohľadom, resp. za pomoci personálu. Zohladňujeme potrebu dietnej stravy - racionálna, neslaná, diabetes atď.

Opatrovateľská starostlivosť

Kompletná starostlivosť

Poskytujeme opatrovateľskú starostlivosť pre klientov s odkázanosťou na pomoc inej osoby. Starostlivosť o klientov zabezpečuje odborný personál v nepretržitej prevádzke.

Zdravotná starostlivosť

Individuálna zdravotná starostlivosť

Zabezpečujeme lekársku a ošetrovateľskú starostlivosť. Súčasťou tejto starostlivosti je aj zabezpečenie odborných vyšetrení (odvoz a sprevádzanie sestrou resp. sociálnou pracovníčkou). Klientov pravidelne navštevzje obvodný lekár, prípadne špecialista podľa potreby (napr. psychiater, chirurg,..). V prípade potreby zabezpečíme urgentnú lekársku pomoc. Klientovi zabezpečujeme lieky a potrebné zdravotné pomôcky, podľa potreby.

Sociálna starostlivosť

Odborná sociálna pomoc

Klientovi je k dispozícii vysokoškolsky vzdelaná sociálna pracovníčka, ktorá pre klienta zabezpečuje sociálne poradenstvo, individuálny plán, ergoterapiu prostredníctvom ergoterapeutov a sociálnu rehabilitáciu.

Duchovenská služba

Rôznych kresťanských vierovyznaní

Na požiadanie klienta, podľa jeho vierovyznania, sprostredkujeme pastoračnú starostlivosť duchovným cirkvi, ku ktorej klient patrí.


Kontakt

Humanitarian n. o.,

Humanitarian, n.o.
Levočská 3,
064 01 Stará Ľubovňa

ZSS Senior Residence,
065 02 Vyšné Ružbachy 125


ZSS Senior Residence
riaditeľ: 0907 819 711
sociálna pracovníčka: 052 38 118 78
ošetrovateľský úsek: 0918 943 407
ekonomický úsek: 0917 216 290
Terénna opatrovateľská služba: 052 468 5816